دستگاه برش لیزر فلزات

شرکت درخشان صنعت پاسارگاد برترین تولیدکننده دستگاه برش لیزر فلزات طرح های ویژه فروش باورنکردنی فرصت محدود تلفن : 09120913695

نمونه برش

دستگاه های برش لیزر فلزات با تکنولوژی فایبر برند DSP

دستگاه های ما در مدل های :

 • F Series که دارای کاور و میز رزرو میباشد و در ابعاد برش و توان های مختلف متناسب با نیاز شما عزیزان آماده ی ارائه میباشد.
 • E 2580 که دارای ابعاد برش 2.5 متر در 8 متر میباشد.
 • E 2040 که دارای ابعاد برش 2متر در 4متر میباشد.
 • E 1530 که دارای ابعاد برش 1.5متر در 3متر میباشد.
 • E 2060 که دارای ابعاد 2متر در 6متر میباشد.

قطر برش لوله مشترک دستگاه برش لیزر فایبر : 3000mm, 6000mm  میباشد.

برای مشاهده اطلاعات فنی دستگاه ها در قسمت اطلاعات بیشتر مربوط به محصول موردنظر وارد شوید .

شرکت DSP در خصوص صنعت لیزر،مدل های گوناگونی تولید و به بازار عرضه کرده که هر یک قابلیت های مختلف دارد. مدلE2580بزرگ ترین نوع دستگاه های شرکت درخشان صنعت پاسارگاد با وزن 13 تن می باشد. همانطور که از ابعاد میز این دستگاه مشخص است ، برای تولید قطعات خیلی خاص با طول برش زیاد مثل قطعات کشتی، هواپیما سازی، خودرو سازی و… مناسب است.

شرکت درخشان صنعت پاسارگاد با تحقیق و بررسی ویژگی برترین دستگاه برش لیزرهای دنیا ورق کاری همراه با عملیات حرارتی را برای شاسی های خود انتخاب کرده است تا از هرگونه دفرمگی جلوگیری کند. مدل دستگاه باابعاد 4*2، ایده آل ترین دستگاه برای کارهای خدماتی میباشد چرا که طرح های صنعتی معمولا در این ابعاد هستند و مناسب ترین سورس برای این مدل ، 1.5 یا 2 kw است.

طراحی صنعتی ، استحکام شاسی و مصرف برق پایین از جمله قابلیت های دستگاه های برش لیزر برند dsp میباشد. این مدل دستگاه بسیار مناسب برای پروفیل بری، شیت متال های 6 متری ، قطعات صنعتی با ابعاد بزرگ و صنایع ماشین سازی است. شرکت ما دستگاه ها را از جهت استحکام شاسی و برند قطعات ضمانت میکند. به طوریکه کاربر میتواند به صورت پیوسته از دستگاه بدون ایجاد هیچ آسیبی استفاده کند.

اگر قصد شروع فعالیت در صنعت لیزر را دارید، میتوانید روی محصول فوق حساب کنید. اکونومی دستگاه برش لیزر فایبر با ابعاد 3*1.5 ، مناسب برای کارهای خدماتی، تولید ادوات کشاورزی، لوازم خانگی، اکسسوری و زیور آلات، تابلو های دکوراتیو و لوازم روشنایی میباشد. دستگاه های شرکت درخشان صنعت پاسارگاد به طوری طراحی شده اند که در صورتی که هد دستگاه Bm111 باشد، سورس ها تا توان 3/3 kw قابل ارتقا اند تا در صورت تمایل مشتری توان ضخامت برش دستگاه افزایش یابد.

برش لیزر فلزات

لیزر  مورد استفاده در برش لیزر فلزات در واقع باریکه ای از نور است که انرژی زیادی را روی یک نقطه متمرکز می کند. زمانی که در برش این پرتو قدرتمند روی قسمتی از فلز تابانده می شود آن بخش ذوب شده و روزنه ای ایجاد می شود.

برش لیزر فلزات چگونه انجام می شود؟

برش فلزات با لیرز

برای برش لیزر فلزات اشعه لیزر با استفاده از تکنولوژی کنترل عددی رایانه ای (CNC) کنترل شده . با بکارگیری دستگاه مجهز به این سیستم می توان ظریف ترین برش ها را روی فلزات پیاده کرد. اما برش مواد مختلف با لیزر محدودیت هایی نیز دارد . برش  فلزات نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مثال شاید فکر کنید که با لیزر می توان هر ماده ای را برش داد ولی این طور نیست.

همه مواد را نمی توان با لیزر برش داد . دلیلش آن است که برای برش هر ماده ای به میزان خاصی از انرژی نیاز است. برای مثال انرژی لازم برای برش کاغذ بسیار کمتر از انرژی لازم برای برش ورق فولادی 20 میلی متری است. بنابراین در هنگام خرید یا اجاره دستگاه برش  فلزات باید این موارد را در نظر داشته باشید. پس همیشه قدرت دستگاه برش یا حداقل ضخامت هایی را که می تواند برش دهد بررسی کنید.

برای مثال یک دستگاه برش  فلزات 40 واتی می تواند کاغذ، مقوا، فوم و پلاستیک نازک را برش دهد. در حالی که یک دستگاه برش لیزر فلزات با توان 300 وات می تواند ورق های فولاد نازک و ورق های پلاستیک ضخیم را برش دهد. بنابراین اگر می خواهید ورق های فولادی 2 میلی متری یا ضخیم تر را برش بزنید به یک دستگاه برش لیزری فلزات 500 وات نیاز خواهید داشت.

آشنایی کامل با دستگاه برش لیزری فلزات

برش لیزری به عنوان یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی ها در زمینه ظریف کاری اجسام می باشد. این فناوری در زمینه صنعت نیز به کار میرود . بسیار مورد استقبال صنعت گران قرار گرفته است. دستگاه هایی که برای برش فلزات مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان دستگاه برش لیزری فلزات شناخته می شوند .و دارای پیچیدگی ها و مدل های مختلفی هستند.

دستگاه های برش در بدنه خود دارای قسمتی هستند که اشعه لیزر را با حرارت و شدت زیادی به سطح اجسام تابانده . و باعث تغییر شکل دلخواه در اجسام می شوند. برش لیزری فلزات در صنعت های مختلفی مانند خودرو سازی، آزمایشگاه های شیمیایی، صنایع نظامی و… مورد استفاده قرار می گیرند.

شاید بارها به این مورد برخورده باشید که کاپوت خودرو خود و یا کیس کامپیوتر خود را باز کرده و قطعات مختلف را مشاهده می کنید .و با خود می گویید، این قطعات چگونه ساخته می شوند.

در ساخت بسیاری از این قطعات از دستگاه برش  استفاده شده است.در ادامه مطلب به توضیح کامل درباره انواع دستگاه های برش  فلزات می پردازیم:

دستگاه برش لیزری مخصوص فلزات

دستگاه برش لیزری یک نوع ماشین اتوماتیک است که با استفاده از اشعه لیزر برش های دقیق بر روی فلزات و یا اجسام غیر فلزی استفاده می کند. قدرت لیزر دستگاه های برش لیزر متفاوت است .با توجه به میزان سختی فلز تنظیم می شود. پس از تنظیم قدرت لیزر، دستگاه اشعه لیزری را بر روی دستگاه می اندازد و شروع به بریدن فلز می کند. دقت و قدرت بالای این دستگاه از مزایای اصلی آن برای استفاده در صنایع مختلف است.

انواع دستگاه برش لیزری

دستگاه های برش بر اساس نوع و جنس اشعه لیزر تقسیم بندی می شوند. جنس لیزرها شامل لیزر جامد، لیزر گازی، لیزر شیمیایی و لیزر رادیواکتیو است. در بین انواع لیزر ها، لیزر جامد و گازی بیشترین کاربرد را در صنعت دارند و بسیار پر فروش هستند. نوع دیگر پرکاربرد دستگاه لیزر co2 است که برای برش های فلزی و غیر فلزی استفاده می شود. در ادامه به توضیح بیشتر درباره مدل های دستگاه برش لیزر می پردازیم.

گازی

در این نوع دستگاه جنس لیزر از ترکیب چند گاز تشکیل شده است. لیزر از ترکیب گاز های کربن دی اکسید، نیتروژن و هیدروژن ساخته شده است. بیشترین گاز به کار رفته در اشعه لیزر گاز کربن دی اکسید(co2) است .به همین دلیل دستگاه برش co2 نیز نامیده می شود. این نوع دستگاه پرکاربرد ترین دستگاه برای کاربردهای صنعتی است. بیشترین کاربرد این مدل دستگاه برای حکاکی های غیر فلزی است .اما با توجه به قدرت لیزر آن برای برش های فلزی نیز استفاده می شود.

فایبر

دستگاه فایبر از قدرتمند ترین دستگا های برش لیزری است که از حکاکی های ظریف تا برش کاری فلزات سنگین قابل استفاده است. دستگاه فایبر اشعه لیزر با سطح تماس پیدا نمی کند.  از فاصله چند سانتی متری عمل سوزاندن و حکاکی بر روی قطعه را انجام می هد. دستگاه فایبر در دو نوع مارکینگ و لیزری قوی ساخته می شوند. که طیف وسیعی از فلزات و سطوح مختلف را می توانند برش دهند.

از دستگاه مارکینگ برای حکاکی های ظریف در صنعت جواهرات، قطعات کامپیوتری، پزشکی و تولیدت دارویی و سایر موارد ظریف کاری استفاده می شود. از دستگاه های فایبر لیزری قوی تر برای برش و حکاکی فلزات سنگین و سخت در صنایع هوافضا، برش های لوله، ورق های فلزی و انواع فلزات سنگین استفاده کرد.از قابیلت های دستگاه فایبر امکان تنظیم قدرت و ظرافت اشعه لیزر برای استفاده های مختلف است.

ویژگی‌های دستگاه برش لیزر

کاربردهای مختلف

انواع فلزات قابل برش

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر

دستگاه‌های لیزر در صنایع بزرگ‌تر مانند کارخانه‌ها و ساخت و سازهایی در مقیاس بزرگ از دستگاه‌های برش لیزر فلزات یا دستگاه لیزر برش جهت برش‌های دقیق و با کیفیت  روی انواع فلز استفاده می‌شوند.بسیاری از اشخاص و کسب و کارها که تصمیم به خرید دستگاه‌های برش لیزر می‌کنند یکی از سوالات اولیه و اساسی آن‌ها، انتخاب دستگاه لیزر برش مناسب می‌باشد.

مشاورین شرکت درخشان صنعت پاسارگاد شما را در انتخاب دستگاه مناسب نیاز شما راهنمایی میکنند.

ویدیو توضیح کامل نحوه قیمت دهی

نکات طراحی

از آن جایی که برش فلزات یک تکنولوژی دو بعدی است آماده کردن فایل های طراحی آسان است. تنها کافی است که نمایی از قطعه مورد نظر را طراحی کرده . آن را به یک سرویس برش لیزر فلزات آنلاین ارسال کنید. نرم افزارها و ابزراهای طراحی زیادی برای این کار وجود دارند که شامل موارد مجانی و مواردی برای طراحی دو بعدی می شوند. برای تهیه اولین طرح باید موارد زیر را رعایت کنید:

 1. نمایی از بخش مد نظر را در یک نرم افزار طراحی تهیه کنید.
 2. طرح تهیه شده برای برش لیزر فلزات را با فرمت مناسب ذخیره کنید. (فهرست سرویس های آنلاین و فایل های پشتیبانی شده را بررسی کنید).
 3. فایل مد نظر را به یک سرویس آنلاین برش لیزر فلزات آپلود کنید.
 4. قیمت ها را بررسی کنید یا از متخصصین راهنمایی بخواهید . اگر قیمت مناسب بود، دستگاه برش لیزر فلزات را سفارش دهید.
 5. منتظر دریافت قطعه مورد نظر بمانید.

خرید یک دستگاه یا سفارش خدمات برش

دربین دستگاه های cnc دستگاه های لیزری که بتوانند فلزات را برش دهند برای مصرف کننده های عادی بسیار گران قیمت‌اند. برای برش قطعات مورد نیاز می‌توانید از دستگاه  کم مصرف (کمتر از 100 وات) و تقریباً ارزان قیمت نیز استفاده کنید. که البته به سختی می توانند حتی سطح صفحه فلزی را خراش دهند.

قیمت برش فلزات با توجه به توان و قدرت عمل دستگاه متغیر است.اندازه برش لیزری فلزات مسئله دیگری است که در خرید یک دستگاه برش لیزر فلزات باید در نظر داشت.

اغلب دستگاه هایی که قابلیت برش فلزات را دارند نیازمند فضایی بزرگ در کارگاه ها هستند. البته قیمت و اندازه برش لیزر فلزات هر روزه در دنیا سیر نزولی داشته است. بنابراین شاید در سال های آینده حتی شاهد دستگاه های برش فلزاتی باشیم که روی سطح میز هم بتوان آنها را جا داد.

قیمت گزاری سفارشات

اگر به تازگی طراحی قطعات فلزی را شروع کرده اید بهتر است قبل از خریداری یکی از این دستگاه ها، در مورد خدمات کرایه ای و آنلاین برش فلزات فکر کنید. قبل از سفارش برش فلزات باید قواعد خاصی را دنبال کنید.

اغلب سرویس های آنلاین معمولاً راهنماهایی روی وب سایت خود قرار می دهند که باید حین طراحی قطعات از آنها استفاده کنید؛ ولی در ادامه دستورالعمل هایی ارائه شده که بهتر است قبل از سفارش برش لیزری فلزات مرور کنید. نماهای بسته : همه نماهایی که برای برش فلزات ارائه می دهید باید بسته باشند.

این مهم ترین و منطقی ترین قانون طراحی قطعات است. اگر نمایی باز باشد، برش قطعه از صفحه فلزی خام غیرممکن خواهد بود. تنها زمانی که می خواهید خطوطی در صفحه فلزی برش داده شوند می توان از این قاعده پیروی نکرد.

رنگ و ضخامت خطوط

این قاعده در هر کدام از سرویس های آنلاین به شیوه ای خاص رعایت می شود. در سرویس های آنلاین برش فلزات باید رنگ و ضخامت مورد نظر را انتخاب کنید. برخی از سرویس ها علاوه بر برش قطعات، سرویس حکاکی را نیز ارائه می دهند و ممکن است رنگ هایی مختلفی را برای برش و حکاکی در اختیار شما بگذارند.

برای مثال در یک وب سایت خطوط قرمز ممکن است فقط برای برش و خطوط آبی برای حکاکی قابل انتخاب باشند.

برش روزنه های گرد

اگر در قطعه خود به روزنه هایی با مقاومت بالا نیاز دارید بهتر است که ابتدا قطعه را با لیزر سوراخ کنید . آن گاه آن را با دریل بازتر کنید. دستگاه در قطعه روزنه های کوچکی ایجاد می کند که می توان بعدها آنها را با دریل بزرگ تر کرد. روزنه ایجاد شده توسط برش لیزر فلزات باید قطری بین ۲ تا ۳ میلی متر داشته باشد .ولی قطر روزنه در نهایت به نتیجه نهایی و ضخامت فلز بستگی دارد.

یک قاعده کلی آن است که در این گونه موارد کوچک ترین روزنه ممکن را با دستگاه ایجاد کنید .(در صورت امکان با توجه به ضخامت قطعه فلز) و آن گاه روزنه ها را بزرگ و بزرگ تر کنید تا به اندازه دلخواه برسد.

برش روزنه های آج دار

ایجاد روزنه های آج دار با دستگاه برش لیزر فلزات تنها زمانی منطقی است که ضخامت ورق حداقل ۱/۵ میلی متر باشد. برای مثال ، به راحتی فلزی مانند فولاد را ذوب یا بخار می کند.

پس از خنک شدن قطعه، بخش برش داده شده سخت شده و آج دار کردن آن کار آسانی نخواهد بود. به خاطر همین موضوع هم بهتر است پیش از آج دار کردن روزنه،‌ پس از برش ، طبق قاعده قبلی با دریل روزنه را گشادتر کنید.

گرد کردن گوشه ها

صفحات فلزی ممکن است گوشه های نوک تیزی داشته باشند و گرد کردن همه گوشه ها شاید حتی باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز شود. حتی اگر شما در طرح ارائه شده گوشه ها را گرد نکنید برخی از سرویس های برش کاری ممکن است همه آنها را به صورت پیش فرض گرد کنند.

پس اگر در قطعه مورد نظر به گوشه های نوک تیز نیاز دارید باید این مورد را در طرح ارائه شده ذکر کنید.

بریدگی ها و زبانه ها

حداقل عرض بریدگی در برش باید 1 میلی متر یا به اندازه ضخامت فلز باشد؛ هر کدام از این موارد بزرگ تر باشند باید در ایجاد بریدگی آن عدد را در نظر بگیرید. طول بریدگی توسط برش نیز نباید بیشتر از 5 برابر عرض آن باشد. زبانه ها باید حداقل 3 میلی متر یا دو برابر صفحه فلزی ضخامت داشته باشند.

هر کدام از این موارد عدد بیشتری داشته باشند آن را باید برای ضخامت زبانه ها در نظر بگیرید. بریدگی نیز باید طولی کمتر از 5 برابر عرض داشته باشد.

فاصله بین بریدگی ها باید حداقل 3 میلی متر باشد. در حالی که زبانه ها باید حداقل 1 میلی متر یا به اندازه ضخامت قطعه فلزی از هم فاصله داشته باشند. هر کدام از این اعداد بزرگ تر باشد باید برای فاصله در نظر گرفته شوند. رعایت نکردن این قاعده ممکن است باعث از ریخت افتادن قطعه شود.

قطعات ظریف با اشکال گوناگون

زمانی که قصد دارید با برش لیزر فلزات قطعات مختلفی را روی یک ورق برش دهید . بهتر است که حداقل به اندازه ضخامت ورق بین آنها فاصله ایجاد کنید. اگر قطعات را بیش از اندازه به هم نزدیک کنید .یا اشکال ظریفی را برش دهید ممکن است موجب ذوب شدن فلز موجود میان دو خط برش شوید.

در نهایت شاید بتوان یکی از معایب دستگاه های برش لیزر فلزات را مصرف انرژی بیش از حد آنها دانست. کارایی مناسب و مصرف انرژی هر دستگاه برش لیزر فلزات تا حدود زیادی به پارامترهای عملی و نوع مصرف آن بستگی دارد.

مصرف دستگاه به نوع لیزر به کار رفته در برش لیزر فلزات و مطابقت دستگاه با قطعات تولید شده وابسته است. در استفاده از میزان قدرت اشعه لیزر برای یک کار خاص باید نوع مواد، ضخامت و پروسه برشکاری را مد نظر داشت.

خلاصه

لیزر پرتوی متمرکز از نور است ، انرژی زیادی را در یک ناحیه بسیار کوچک متمرکز می کند. به این ترتیب که فلز جلوی لیزر ذوب یا تبخیر می شود و سوراخ ایجاد می شود. برای برش لیزر فلزات، محدودیت های خاصی وجود دارد، به عنوان مثال ، هر نوع لیزر تمام فلزات را نمی تواند سوراخ کند.

فلزات مختلف نیاز به دستگاه برش لیزر فلزات خاص خود را دارند .به این دلیل که هر ماده نیاز به مقدار مشخصی از انرژی برای سوراخ شدن دارد. به عنوان مثال، انرژی که برای برش کاغذ استفاده می شود با انرژی مورد نیاز برای برش یک صفحه فولادی با ضخامت 20 میلی متر متفاوت است.

نکته مهم قبل از خرید

این نکته را هنگام خرید لیزر و یا سفارش برش لیزری فلزات به خاطر داشته باشید. همیشه قدرت لیزر یا حداقل چه موادی را که می تواند برش دهد بررسی کنید.

دستگاه های برش لیزری فلزات هر روز ارزان تر و کوچکتر می شوند ، بنابراین احتمالاً می توان در چند سال آینده انتظار برش لیزر رومیزی برای فلز را داشت. اگر تازه با طراحی ورق فلز شروع کرده اید ، قبل از خرید دستگاه برش لیزری فلزات، خدمات برش لیزر آنلاین را در نظر بگیرید.

بخاطر داشته باشید که دستگاه برش لیزری فلزات اسباب بازی نیستند ، به خصوص که می توانند فلز را برش دهند. آنها می توانند به شما آسیب جدی وارد کرده یا خسارت جدی به اموال شما وارد کنند.

قیمت دستگاه برش لیزر فلزات

با توجه به گستردگی و تنوع مدل های دستگاه برش، رنج قیمتی آن نیز متفاوت است. ابتدا باید نیاز خود برای خرید دستگاه را مشخص کنید. اگر برای برش کاری های سنگین فلزی می خواهید استفاده کنید. قیمت دستگاه مناسب شما بالاتر است.

میزان قدرت دستگاه که با وات مشخص می شود نیز در قیمت آن موثراست.هر چه میزان وات دستگاه زیاد شود قدرت برش آن بیشتر می شود.

با توجه به نوسانات نرخ ارز و وارداتی بودن اغلب دستگاه های برش فلزات، برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظر مشتری درمورد دستگاه های لیزر فایبر

سوالات رایج

 • تمامی فلزات از جمله:
 • آهن
 • برنج
 • استیل
 • آلومینیوم
 • F Series که دارای کاور و میز رزرو است.
 • E2060 که دارای ابعاد برش 2متر در 6متر میباشد.
 • E2580 که دارای ابعاد برش 2.5متر در 8متر میباشد.
 • E2040 که دارای ابعاد برش 2متر در 4متر میباشد.
 • E1530 که دارای ابعاد برش 1.5متر در 3متر میباشد.
 • کاربرد در صنایع فلزی
 • دارای توان سورس 1 تا 20 کیلووات
 • دارای ابعاد مختلف متناسب با نیاز مشتری
 • دارای تکنولوژی سورس فایبر
 • دقت بسیار بالا در برش فلزات
 • قابلیت برش آهن، آلومینیوم، برنج و استیل در ضخامت‌های مختلف
 • برای مشاهده سایر ویژگی ها روی این لینک کلیک کنید.
 • از طرفی میزان برق مصرفی فایبر در مقایسه با سایر مدل‌های دستگاه‌های برش لیزر فلز نیز پایین‌تر است.
 • لوازم مصرفی دستگاه لیزر برش هزینه کمتری دارند.
 • در بسیاری از مشاغل و کارخانه‌های تولیدی، لیزر فایبر کاربرد دارد.
 • انواع دستگاه لیزر برش، توانایی کار کردن با فلزات بازتابنده را دارند.
 • هزینه‌های سرویس کمی دارند؛ زیرا سرویس دستگاه در فواصل زمانی طولانی‌تری انجام می‌شود.
 • ساخت سازه‌ها محکم و بزرگ فلزی
 • صنایع کشتی‌سازی
 • صنعت مبلمان
 • صنعت خودروسازی
 • ساخت سازه‌ها و عرشه‌های فولادی
 • برش وسایل فلزی در تمامی صنایع
 • صنایع ریلی
 • تولید ماشین‌آلات و تجهیزات برقی
 • ساخت کابین آسانسور، لوازم‌خانگی، آشپزخانه و کالاهای بهداشتی
 • صنعت هواپیمایی

از 20هزار دلار تا 120هزار دلار

برای استعلام قیمت های دقیق مدل ها با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفده =

درخشان صنعت پاسارگاد