برش فلزات + ارائه تمامی روش ها

درخشان صنعت پاسارگاد به عنوان یکی از بزرگ ترین و قدرت مندترین عرضه‌کنندگان دستگاه‌های برش لیزری در ایران ، با تلاش بی‌وقفه تیم فنی مهندسی خود که متشکل از مهندسان متعهد است، از صنعت لیزر کشورمان حمایت می کند. امروزه از فلزات در بسیاری از صنایع  استفاده می شود.می توان گفت صنعت بدون فلزات بی معناست و جایگاه گسترده فلزات در صنعت کنونی غیر قابل انکار است. فلز برای استفاده در صنعت باید به قطعات کوچک تری تقسیم شوند. لذا برش فلزات و نحوه ی آن امری مهم به شمار می رود. برای اطلاع از انواع روش ها تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

روش های سنتی :

فرز کاری

تراشکاری

رزوه زنی

سنگ زنی

سمباده زنی

 روش های مدرن  :

واترجت : یکی از روش های مدرن واتر جت می باشد. در این روش از فشارآب به منظور برش فلزات استفاده می شود. معمولا آب با یک ماده ساینده ای ترکیب می‌شود که به فرسایش فلز کمک کند. این روش مناسب برای فلز با هر ضخامتی می باشد.

برش هوا : در این روش با استفاده از شعله و اکسید نمودن فلز، برش انجام می شود که از نمونه روش های حراراتی محسوب می گردد. در این روش ضخامت فلز 10تا 2000 میلیمتر می باشد.

روش پلاسما : دارای ایمنی بسیار بالا می باشد.در این روش، از یک جریان متمرکز گاز یونیزه یا پلاسما استفاده می کنند. ضخامت فلز مورد برش در این روش بین ا تا 30 میلیمتر است.

برش به روش لیزر : یکی از روش هایی با دقت و کیفیت بالا برش با لیزر می باشد. در این روش با سوزاندن مواد می توان یک برش دقیق ایجاد نمود.دقت این روش به قدری زیاد است که در فلز ایجاد هیچ گونه تاب خوردگی نخواهد کرد و در انتها به ما یک برش ثابت و تمیز خواهد داد. کم بودن ضخامت فلز باعث تسریع عملیات برش با لیزر می شود و زیادی ضخامت فلز موجب کندی فرایند خواهد شد.

برش با گیوتین : با وارد کردن فشار لازم بر روی فلز برش انجام می شود. این روش معمولا برای ورق های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد و دستگاه معمولا مجهز به cnc می باشد. برش فلزات.

برش فلزات

کدام روش به صرفه تر است؟

در صورت اهمیت بهره وری روش لیزر مناسب بوده و در صورتی که سرمایه زیادی ندارید روش هواگاز به شما پیشنهاد می شود.

کدام روش دارای کیفیت بالاتری است؟

اگر کیفیت زیاد برایتان مهم نیست ما به شما روش پلاسما را توصیه می کنیم. اگر برشی کاملا یکنواخت با حداقل ضایعات مد نظر شماست پیشنهاد ما به شما روش لیزر است.

برش لیزری در ویکی پدیا

جهت مشاوره خرید و استعلام قیمت مشخصات خود را وارد کنید تا مشاورین ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

درخشان صنعت پاسارگاد

شروع گفتگو
1
نیاز به کمک دارید ؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟