برش فلزات رنگی

برش فلزات رنگی

فلز یک عنصر شیمیایی است که به دلیل ویژگی هایی چون انتقال حرارت،شکل پذیری،چکش خواری و استحکام بالا در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد.

فلزات با توجه به ویژگی های خود به دو دسته کلی آهنی و غیرآهنی(فلزات رنگی) تقسیم میشود.فلرات رنگی انتقال حرارت بیشتری نسبت به فلزات آهنی دارند و نیازمند دقت بیشتری برای برش هستند تا قبل از ورود تکلونوژی برش لیزر به صنعت، کار با فلزات رنگی از قبیل (مس،برنج،آلومینیوم،تیتانیوم) در صنایع مختلف از جمله صنایع الکترونیکی، لوازم زینتی وقطعات صنعتی با مشکلات فراوانی همراه بود.

با توجه به آنچه درمورد کاربرد این فلزات و ضرورت استفاده از این عناصر در زمینه  های مختلف گفته شد، استفاده از ابزاری مفید برای برش قطعاتی با اشکال پیچیده و ظریف،ضروری به نظر میرسد.

امروزه با استفاده از دستگاه برش لیزر فایبر میتوان در کمترین زمان با دقت بالا به تولید با کیفیت فلزات بپردازیم چرا که اشعه این دستگاه در مقایسه با پرتو های لیزر co2 کمتر منعکس میشود.

فلزات رنگی به ویژه آلومینیوم خاصیت بازتاب اشعه بیشتری به نسبت فلزاتی همچون آهن دارند که این اشعه میتواند به سورس دستگاه آسیب برساند.

به طور کلی میتوان با رعایت کردن نکاتی میزان بازتاب اشعه به سورس را کاهش داد:

1) پروتکتور آنتی رفلکت

استفاده از این محافظ مانع برخورد بازتاب اشعه به سورس میشود در نتیجه از اسیب به آن جلوگیری میکند.

2) استفاده ناپیوسته از دستگاه برای برش فلزات رنگی

استفاده پیوسته از دستگاه برش لیزر برای برش فلزات رنگی به دلیل بازتاب اشعه بیشتر نسبت به فلزات آهنی، آسیب بیشتری به سورس وارد میکند.

3) کاهش فرکانس

برای برش فلزات رنگی بهتر است از فرکانس های کمتر استفاده شود چرا که با کاهش فرکانس، بازتاب اشعه کاهش میابد.

4) تنظیمات کیفیت برش

کیفیت برش در بازتاب اشعه فلزات تاثیر به سزایی دارد زمانی که کیفیت کمتر باشد، پلیسه های اطراف برش بیشتر میشود. این پلیسه ها خود به تنهایی، بازتاب اشعه را بیشتر میکنند. درنتیجه برای بازتاب کمتر باید تنظیمات کیفیت برش به گونه ای باشد که کمترین پلیسه را داشته باشیم.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram

چقدر این مطلب برای شما مفید بود ؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیاز

بدون امتیاز ! اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

DSP Admin

DSP Admin

آنچه در تصور شماست برای ما قابل اجراست

بنر دستگاه لیزر فایبر 2

هر هفته تخفیف‌های ویژه را پیامک می‌کنیم

درخشان صنعت پاسارگاد